| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 159-21003-9815-CYMX |
| MPN | 159-21003-9815-CYMX |
| Color | Brown |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 10" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Fabric | Wood |
Check the listing for details. Baxton Studio Rina Queen Size Ash Brown Finished Wood Headboard. Color: Brown, Condition: New. Listed at 205.88 USD. Cultivate a vintage chic vibe in your bedroom with the Rina headboard. This wood headboard displays a classic Brown brown finish that adds warmth to any space. Exquisitely woven synthetic rattan is embedded within the wood to give the Rina an airy, mid-century look. Its wrap-around design provides a cozy feel as you read and watch TV. The Rina headboard is made in Malaysia and requires assembly.Features:Mid-century modern headboardConstructed from synthetic rattan and solid rubberwood with MDF ash veneerAsh Brown finishWoven detailingFixed, non-adjustable heightAssembly required