| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Wood |
| Collection | Zentra |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | SR 890001-Wenge |
| MPN | SR 890001-Wenge |
| Color | Brown |
| Type | Curio Cabinets |
| Style | Traditional |
| Item Height | 33" |
| Item Width | 31" |
| Item Length | 16" |
| Category | Curio Cabinets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Fabric | Wood |
Check the listing for details. Baxton Studio Zentra Curio Cabinet in Dark Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 130.88 USD. Uncomplicated and practically dark brown, the design of the Zentra Sideboard Storage Cabinet is undoubtedly flawless in the eyes of any homeowner to whom a simplistic aesthetic is equivalent to perfection. The Zentra Sideboard Storage Cabinet features two glass doors with two convenient see through shelving areas, providing a perfect spot for your latest decorative acquisition or your important documents. For a modern and contemporary look, the cabinet is completed with PVC moon handles and powder coated legs. Made in Malaysia, the sideboard cabinet requires assembly.Features:Modern and contemporary designSturdy construction incorporates engineered wood and MDF frameDark brown finishingPVC handles and powder coated legsSpecifications:Product Dimensions: 32.76"H x 31.2"W x 15.6"DProduct Weight: 55 lbs