| MPN | BB-CWBB |
|---|---|
| Brand | Butter Bell |
| Features | See below |
| Material | New Bone China |
| Item Width | 4" |
| Item Height | 4" |
| Item Length | 4" |
| Color | White |
| UPC | 657389115223 |
Check the listing for details. BB Le Bistro Blue Band. Color: White, Condition: New. Listed at 34.70 USD. Keeps your butter spreadable and fresh Endorsed by premier chefs Constructed of durable new bone china 4" tall x 4" wide Holds a full stick of butter (1/2 cup) The Le Bistro Butter Bell® offers a bit of old France for your table. This crock features a smooth, glossy, white finish with simple blue stripe accents. It is made of durable new bone china and measures 4” x 4”. Holds a full stick (1/2 cup) of butter.