| User Type? | NEW Bitdefender User |
|---|---|
| Shipping Method | Physical Delivery |
| License Category | Retail |
| VPN Allowance | LIMITED to 200Mb per day per device |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Shipping Format | Physical Delivery |
| For Operating Systems | Android |
| Shipping Cost | Free Shipping |
| Subscription Renewals | Contact seller BEFORE your purchase |
| Brand | BitDefender |
| Type | Anti-Spyware, Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall |
| Format | Physical Delivery |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | Bitdefender Mobile Security |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Bitdefender MOBILE Security - 1 Year 1 Mobile Device (Android ONLY). Condition: Brand New. Listed at 19.99 USD. A New Bitdefender User is defined as an individual who has never utilized Bitdefender services before. Renewal refers to the process undertaken by an existing Bitdefender user. This includes individuals who are currently using Bitdefender services or have been users in the past and are seeking to renew their current or expired subscription.