| User Type? | NEW Bitdefender User |
|---|---|
| Shipping Method | Download |
| License Category | Retail |
| VPN Allowance | Unlimited Data |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Shipping Format | Download |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Android, Windows, Microsoft Windows 11, iOS, Apple MAC OS |
| Subscription Renewals | Contact seller BEFORE your purchase |
| Brand | BitDefender |
| Type | Antivirus/Internet Security, VPN Firewall |
| Format | Download |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | Bitdefender |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 10 |
Check the listing for details. Bitdefender Premium VPN 1 Year 10 Devices (Unlimited VPN Traffic). Condition: Brand New. Listed at 120.00 USD. A New Bitdefender User is defined as an individual who has never utilized Bitdefender services before. Renewal refers to the process undertaken by an existing Bitdefender user. This includes individuals who are currently using Bitdefender services or have been users in the past and are seeking to renew their current or expired subscription.