| User Type? | NEW Bitdefender User |
|---|---|
| Shipping Method | Download (No Physical Delivery) |
| License Category | Retail |
| VPN Allowance | LIMITED to 200Mb per day per device |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Shipping Format | Download (No Physical Delivery) |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Android, Windows, Microsoft Windows 11, iOS, Apple MAC OS, Mac |
| Shipping Cost | Free Shipping |
| Subscription Renewals | Contact seller BEFORE your purchase |
| Brand | BitDefender |
| Type | Anti-Spyware, Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall |
| Format | Download (No Physical Delivery) |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | Bitdefender Total Security |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 10 |
Check the listing for details. Bitdefender Security - 1 Year For 10 Devices (Win,MAc,Android) Protection. Condition: Brand New. Listed at 100.00 USD. Bitdefender central account is required to manage your devices & protection features Bitdefender Password Manager and Digital Identity Protection features are not included. A New Bitdefender User is defined as an individual who has never utilized Bitdefender services before.