| User Type? | NEW Bitdefender User |
|---|---|
| Shipping Method | Physical Delivery |
| VPN Allowance | LIMITED to 200Mb per day per device |
| License Category | Retail |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Shipping Format | Physical Delivery |
| Shipping Cost | Free Shipping |
| Item Length | 3 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Android, Windows, Microsoft Windows 11, Apple Mac OS, Mac |
| Subscription Renewals | Contact seller BEFORE your purchase |
| Brand | BitDefender |
| Type | Anti-Spyware, Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall |
| Format | Physical Delivery |
| Unit Type | Unit |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Item Height | 3 |
| Model | Bitdefender Total Security |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 5 |
| Item Width | 3 |
Check the listing for details. Bitdefender Security - 3 Years For 6 Devices (Total Security). Condition: Brand New. Listed at 120.00 USD. This item is100% genuine Bitdefender software, sourced throughofficial and authorized distribution channels. A New Bitdefender User is defined as an individual who has never utilized Bitdefender services before.