| User Type? | NEW Bitdefender User |
|---|---|
| Shipping Method | Physical Delivery |
| VPN Allowance | LIMITED to 200Mb per day per device |
| License Category | Retail |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Shipping Format | Physical Delivery |
| Shipping Cost | Free Shipping |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Android, Windows, Microsoft Windows 11, iOS, Apple MAC OS |
| Subscription Renewals | Contact seller BEFORE your purchase |
| Brand | BitDefender |
| Type | Anti-Spyware, Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall |
| Format | Physical Delivery |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Item Height | 2 |
| Model | Bitdefender Total Security |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 5 |
| Item Width | 2 |
Check the listing for details. Bitdefender Total Security 2 Years 5 Devices (Windows, MAC, Android Compatible). Condition: Brand New. Listed at 79.98 USD. A New Bitdefender User is defined as an individual who has never utilized Bitdefender services before. Renewal refers to the process undertaken by an existing Bitdefender user. This includes individuals who are currently using Bitdefender services or have been users in the past and are seeking to renew their current or expired subscription.