| User Type? | NEW Bitdefender User |
|---|---|
| Shipping Method | Download |
| License Category | Retail |
| VPN Allowance | LIMITED to 200Mb per day per device |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Shipping Format | Download |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Windows, Microsoft Windows 11 |
| Subscription Renewals | Contact seller BEFORE your purchase |
| Brand | BitDefender |
| Type | Anti-Spyware, Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall |
| Format | Download |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | Bitdefender Total Security |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Bitdefender Total Security 2026 - 1 Year 1 Windows Device Latest Version. Condition: Brand New. Listed at 29.99 USD.