| License Category | BUsiness to Consumer |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| MPN | XL11051010-EN |
| Shipping Cost | Free Shipping |
| Item Length | 9 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Android, Windows, Microsoft Windows 11, iOS, Apple MAC OS |
| Brand | BitDefender |
| Type | Antivirus/Internet Security, Firewall |
| Format | Product Key- Physical Delivery |
| Unit Type | Unit |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| Item Height | 1 |
| Model | Bitdefender Total Security |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 10 |
| Item Width | 6.5 |
Check the listing for details. Bitdefender Total Security - 1 Year 10 Devices. Condition: Brand New. Listed at 55.99 USD. You're purchasing Bitdefender Total Security - 1 Year- 10 Devices. All computers must have the basic three essential components, antivirus protection for the front door, anti-malware protection for the back end and data backup protection, for the unexpected PC glitches.