| License Category | Retail |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Android, Windows, Microsoft Windows 11, MAC OS, Apple MAC OS, Apple iOS |
| Item Length | 2 |
| Brand | BitDefender |
| Type | Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall, Anti-Spyware |
| Format | Download |
| Language | English, French, German, Italian, Korean, Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Height | 1 |
| Model | Bitdefender |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 2 |
Check the listing for details. Bitdefender Total Security 2026 - 1 Year 3 Devices - Windows, Mac, Android, iOS. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 39.99 USD. ✅Available for New Bitdefender Users & Renewals. 📌Renewal (Existing User) : Applies to those currently using Bitdefender or those with expired subscriptions who want to renew.