| License Category | Retail |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| For Operating Systems | Windows, Microsoft Windows 11, Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1 |
| Item Length | 5 |
| Brand | BitDefender |
| Type | Anti-Spyware, Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall |
| Format | Download |
| Unit Type | Unit |
| Language | English, French, Japanese, Korean, Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 1 |
| Model | Bitdefender Total Security |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Number of Devices | 5 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 1 |
Check the listing for details. Bitdefender Total Security 2026 - 1 Year 5 Devices + Daily VPN. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 69.99 USD. This item is100% genuine Bitdefender software, sourced throughofficial and authorized distribution channels. A New Bitdefender User is defined as an individual who has never utilized Bitdefender services before.