| User Type? | NEW Bitdefender User |
|---|---|
| Shipping Method | Physical Delivery |
| License Category | Retail |
| VPN Allowance | LIMITED to 200Mb per day per device |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Shipping Format | Physical Delivery |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Windows, Microsoft Windows 11 |
| Shipping Cost | Free Shipping |
| Subscription Renewals | Contact seller BEFORE your purchase |
| Brand | BitDefender |
| Type | Anti-Spyware, Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall |
| Format | Physical Delivery |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Model | Bitdefender Total Security |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Bitdefender Total Security - 3 Years 1 Windows PC + Free Daily VPN. Condition: Brand New. Listed at 52.99 USD. 🎯Bitdefender Total Security – Full Protection for Windows Only 🛡️. 🆕New Users : You're good to go! No prior Bitdefender account required. 🆕Who’s a New Bitdefender User?. Never danced with Bitdefender before?.