| User Type? | NEW Bitdefender User |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Shipping Format | Physical Delivery |
| Format | Physical Delivery |
| Number of Devices | 3 |
| Item Width | 3 |
| Shipping Cost | Free Shipping |
| Unit Type | Unit |
| Item Length | 3 |
| Item Height | 3 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10, Microsoft Windows 8.1, Windows, Microsoft Windows 11 |
| Minimum Hard Drive Space | 2 GB |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| VPN Allowance | LIMITED to 200Mb per day per device |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Model | Bitdefender Total Security |
| Language | English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Multilingual, Spanish |
| License Category | Retail |
| Unit Quantity | 1 |
| Subscription Renewals | Contact seller BEFORE your purchase |
| Brand | BitDefender |
| Shipping Method | Physical Delivery |
| Type | Anti-Spyware, Antivirus/Internet Security, Firewall, VPN Firewall |
Check the listing for details. Bitdefender Total Security 3 Years 3 Devices (Windows, Mac, Android Compatible). Condition: Brand New. Listed at 62.99 USD. A New Bitdefender User is defined as an individual who has never utilized Bitdefender services before. Renewal refers to the process undertaken by an existing Bitdefender user. This includes individuals who are currently using Bitdefender services or have been users in the past and are seeking to renew their current or expired subscription.