| ASIC Chip | BM1387 |
|---|---|
| Fans | 2 |
| Similar Models | S9j , S9 , S9k , S9se |
| Operating Temperature | 32 - 104°F |
| Processing Speed (GH/s) | 14000 |
| Chip Temperature | 95°C |
| Mining Hardware | ASIC |
| Power Use (W) | 1200w |
| Number of Chips | 189 |
| Fan Speed | Front: 6000rpm, Rear: 6000rpm |
| Power Supply | Antminer APW3++ 1600w A3 |
| Hash Algorithm | SHA-256 |
| Brand | Bitmain |
| Noise Level | 76 dB |
| Number of PCIE connectors | 10 |
| Compatible Currency | Bitcoin |
| Surrounding humidity | 5%-95% ( non-condensing ) |
| of Hash Boards | 3 |
| Model | Bitmain Antminer S9i |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Bitmain Antminer S9 13.5 / 14th/S Bitcoin Miner And Power Supply- UNTESTED. Condition: Used, Made in China. Listed at 68.95 USD. Contains all parts except power cord. This item is UNTESTED and functionality is unknown. If you buy it you understand this.