| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Compatible Brand | *AVG. 100-HOUR LAMP* |
| Custom Bundle | No |
| Country of Manufacture | United States |
| MPN | BKF |
| To Fit | *NO WARRANTY/GUARANTEE ON LAMP LIFE* |
| Modified Item | No |
| Brand | GE |
| Power (Watts) | 45W |
| Type | Lamp Bulb |
| Manufacturer Warranty | NONE |
| Voltage | 125V |
| Model | BKF |
| Power | 45W |
Check the listing for details. BKF Projector Projection Lamp Bulb 125V 45W GE. Condition: Open box, Made in United States. Listed at 12.00 USD. That is for your piece of mind to at least know that you are getting what you have paid for. Get it while the price is right.