| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Shape | Round |
| Model | Pluto |
| Custom Bundle | No |
| Item Height | 1.18" |
| Item Width | 5.51" |
| Material | Aluminum |
| Heat Resistance | 320°F |
| Stove Type Compatibility | Electric |
| Type of Oven | Electric |
| Type | Frying Pan |
| Features | Non-Stick |
| Color | Black |
| MPN | 33672 |
| Item Length | 10 in |
| Number of Items in Set | 2 |
| Set Includes | Slotted Turner |
| Brand | Brooklyn Steel Co. |
| Surface Coating | Ceramic |
| Item Diameter | 5.51" |
Check the listing for details. Brooklyn Steel Co. Pluto Ceramic Mini Fry Pan & Slotted Turner 2-Pc. Set. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 8.09 USD. Brooklyn Steel Co. Pluto Ceramic Mini Fry Pan & Slotted Turner 2-Pc. Set DISPLAY ITEM. SEE PICTURES. PRODUCT DESCRIPTION: Set includes a mini fry pan and a mini slotted turnerApprox. dimensions: frypan, 10"L x 5.51"W x 1.18"HMesmerizing ombre design with a nonstick interior coating that uses less oil and butterMini slotted turner perfectly fits the mini fry panPFOA-freeSuitable for gas, ceramic, halogen and electric cooktops. Oven safe to 320°FPan: aluminum/siliconeHand wash