| Brand | BKR |
|---|---|
| Type | Water Bottle |
| Volume | 16 oz |
| Color | Blue |
| Item Height | 7-8" |
| Material | Glass, Silicone |
| Features | BPA-Free, Dishwasher Safe, Handle |
| Set Includes | Bottle |
| Item Weight | 16 oz |
Check the listing for details. BKR Blue Bottle - Little 16oz. Color: Blue, Condition: Used. Listed at 14.45 USD. Preloved: Great condition & quality! Gently used There is a little peel at front, above logo - subtle & doesn't affect construction (zoom in) No other flaws to note Color: a blue - I believe it’s “Romeo” but cannot confirm Silicone is protective, soft & grippy Never looks scratched or dented & sets down silently 100% dishwasher safe (caps only on the top rack) Leak-proof ergonomic cap Please view pics for further details Size: little 500ML - 16OZ 📦Fast Shipping📦 🚫Smoke & Pet-Free Home🚫 💰Reasonable Offers Accepted💰 📐Measurements are Approximate📐