| Compatible Brand | Blütezeit |
|---|---|
| Battery Technology | Lead-Acid |
| Operating Range | 100 ft |
| Power Source | Battery Operated |
| Battery Included | Yes |
| Color | Silver |
| Items Included | Remote Control Only |
| Compatible Model | For ME-GO Gate Openers |
| Material | ABS |
| Item Depth | 1.1 in |
| Number of Buttons | 4 |
| Brand | Blütezeit |
| Type | 4 Button Remote |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 0.4 in |
| Model | Blütezeit Sliding Gate Opener |
| Frequency | 433 MHz |
| Features | Water Resistant |
| Smart Home Protocol | Infrared |
| Item Width | 2.3 in |
| UPC | 797442720602 |
Check the listing for details. Blütezeit Remote Control for Sliding Gate Opener (32-bit, 433MHz) – 1pc Accessor. Color: Silver, Condition: New. Listed at 9.99 USD. If your remote is BLUE film, choose 32-bit (marked "110V 32" on the PCB). If it's SILVER, choose 24-bit. 【Easy Setup】 - Quickly pair with your gate opener by pressing the “learning key” on the main board once, then press any button on the remote twice to complete the coding process.