| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Number of Cups | 12 |
| Color | Black |
| Weight | 3.3 lb |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 8.10 x 5.28 x 9.15 Inches |
| Features | Automatic Shut-Off, Temperature Control |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Water Tank Capacity | 1.8 qt |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Brewing Time | 5 min |
| Grinding Method | Blade |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220 V |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 32 in |
| Components Included | Coffee Filters |
| Finish | Matte |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| UPC | 313099819867 |
Check the listing for details. Black 12-Cup Drip Coffee Maker. Color: Black, Condition: New. Listed at 15.19 USD. This premium quality coffee maker ensures that you donβt need to be a specialty barista to enjoy a smooth, rich, satisfying cup of joe in the morning. Just load up the coffee maker with your favorite beans and add up to 1.8L of water.