| Color | Black |
|---|---|
| Shipping Notes | We use multiple warehouses, and will select the nearest warehouse for delivery, according to your order address and our inventory, Thank you for your cooperation |
| Package Notes | You Will Receive 1 Package |
| Finish | Powder Coated |
| Material | Steel |
| Item SKU | LYOM-367 |
| Manufacturer Part Number | PTNTD000013354 |
| UPC | 781583959250 |
| Features | Easy Assembly, Easy Cleaning, Rust-Resistant |
| Fitment | For Universal |
| Installation Method | Bolt-On |
| Model | For Universal |
| Assembly Instructions included | Yes |
| Assembly Hardware Included | Yes |
| Size | L 23.03 (in) * W 20.08 (in) * H 24.7 (in) |
| Load Capacity (Floor-Mounted) | 500 lbs |
| Load Capacity (Wall-Mounted) | 150 lbs |
| Adjustable Depth | 23-40 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Open Frame Server Rack |
| Rack Unit Height | 12 U |
| Mount Type | Wall-Mounted, Freestanding |
| MPN | PTNTD000013354 |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
Check the listing for details. Black 12U Open Frame Network Rack Wall Mounted Server Rack 4 Post with Shelves. Color: Black, Condition: New. Listed at 59.80 USD. Load Capacity (Floor-Mounted): 500 lbs. Load Capacity (Wall-Mounted): 150 lbs. ✅ Heavy-Duty Load Capacity. Surface Finish: Powder Coated. Color: Black. We will reply you in 24 hours. Assembly Instructions included.