| Brand | Switch Electronics |
|---|---|
| MPN | 483789 |
| Part Manufacturer Number | 483789 |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 19mm |
| Country of Origin | China |
| Number in Pack | 1 |
| Item Length | 10m |
| Item Thickness | 0.5mm |
| Colour | Black |
| Thickness | 0.5mm |
| Length | 10m |
| Width | 19mm |
| EAN | 5063200097909 |
Check the listing for details. Black 19mm x 10m Self Amalgamating Tape. Color: Black, Width: 19mm, Condition: New, Made in China. Listed at 20.77 USD. Black 19mm x 10m Self Amalgamating Tape Black 19mm x 10m Self Amalgamating Tape £ 6.29 Ask a question Black 10m self amalgamating tape manufactured from ethlyene propylene rubber. The tape amalgamates with itself when applied under tension. It is primarily used for waterproofing, corrosion, jointing and repair of cables. Size: 19mm x 10m Thickness: 0.5mm Material: ethylene propylene rubber UV, moisture and chemical resistant About Us Shop related items eBay & Ecommerce Stores By.