| Brand | RAXGO |
|---|---|
| Activity Type | Canoeing |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Type | Full Assembly Required |
| Color Family | Black |
| Color/Finish | Black |
| Material | Steel |
| Product Weight (lb) | 53 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Total Weight Capacity (lb) | 175 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year Limited |
| Assembled Depth (in) | 26 in |
| Assembled Height (in) | 52 in |
| Assembled Width (in) | 96 in |
| UPC | 711181084283 |
Check the listing for details. Black 2- Kayak Freestanding Storage Rack. Condition: New. Listed at 185.29 USD. Keep calm and paddle on with the Deluxe Freestanding 2-Kayak rack for garage or for outdoor storage. Designed to hold two large kayaks, and more this standalone kayak racks system saves space in your garage while safely organizing your gear.