| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Violin Case |
| Size | 4/4 |
| Color | Black |
| Item Height | 5.12" |
| For Instrument | Violin |
| Inside Color | Silver Gray |
| Material | Cloth, Fluff |
| Features | Dust-proof |
| Item Length | 30.7" |
| Item Weight | 27.87 OZ |
| Item Width | 9.84" |
Check the listing for details. Black 4/4 Size Violin Case With Dust-Proof Impact-Resistant Protection Function. Color: Black, Condition: New with tags. Listed at 25.99 USD. Adopting solid and high quality cloth and fluff, our violin case features durable and long-lasting performance. Never miss it! Made of solid cloth and fluff. Material: Cloth, Fluff. A basic accessory for all violin players.