| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Material | SUS304 Stainless Steel |
| Items Included | Horizontal Supports, Curved Supports, Installation Accessories |
| Features | Durable, Code Compliant, Easy Installation, Multi-Scene Use |
| Additional Parts Required | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Fixings Supplied | Yes |
| Number in Pack | 1 |
| Type | Cable Railing Post |
| Item Height | 42 in |
| Item Width | 2 in |
| Item Thickness | 2 in |
Check the listing for details. Black 42in L-Shape Corner Railing Post SUS304 for Horizontal Cable Rails. Condition: New. Listed at 54.53 USD. Our cable railing kit includes both flat and curved supports, compatible with square and round pipe handrails, allowing for DIY customization of handrail angles (L-type holes support one-way handrail angle customization only).