| Custom Bundle | Yes |
|---|---|
| Bundle Listing | Yes |
| Item Length | 48 in |
| Faucet Hole | 1-3/8" |
| Additional Parts Required | No |
| Water Supply Lines Length | 23-5/8" |
| Cabinet Dimension | 24"x 20"x 32"(L x D x H) |
| Overflow | Non-Overflow |
| Personalize | No |
| Department | Adults, Adult |
| Number of Sinks | Double Sink |
| Item Height | 32 in |
| Style | Modern |
| Featured Refinements | 24"" Bathroom Vanity |
| Features | Mirrored |
| Sink Type | Bathroom |
| Room | Bathroom |
| Item Width | 20 in |
| Installation | Countertop |
| Bundle Description | Bathroom Vanity & Vessel Sink & Faucet Drain & Mirror |
| Color | Black |
| Material | MDF |
| Sink Shape | Square |
| Brand | Eclife |
| Mounting | Vessel, Free Standing |
| Mirror Dimension | 20"x 28" |
| Type | Double Sink Vanity |
| Faucet Height | 12" |
| Number of Drawers | 4 |
| Sink Dimension | 16-1/4"x 4-3/4" (L x H) |
| Assembly Required | Yes |
| Faucet Finish | Chrome |
| Package includes | Vanity Cabinet Mirror & Ceramic Sink Combo |
| Package Quantity | Four separate boxes |
Check the listing for details. Black 48 inch Double Sink Bathroom Vanity White Ceramic Top Cabinet No Mirror. Color: Black, Condition: New. Listed at 794.96 USD. DETAILS FEATURES: 304 Stainless steel slide & Zinc alloy handle & Soft-close door & Premium White Ceramic Bathroom Vessel Sink and Faucet Combo & Scratch and Stain-Resistant sink surface & Easy to Clean & Sturdy.