| Defrost System Type | Manual |
|---|---|
| Is Customizable? | No |
| Configuration | / |
| Is Electric | Yes |
| Door Style | Single Door |
| Adjustable Temperature Control | Yes |
| Power Source | Corded Electric |
| Cooling Method | Compressor |
| Door Shelf Count | 1 |
| Smart Home Compatibility | Not Smart Home Compatible |
| Form Factor | Countertop |
| Number of Shelves | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 4L |
| Item Height | Mini Fridge |
| Voltage | 115.0 |
| Number of Doors | 1 |
| Power Plug Type | Type A - 2 Pin (north American) |
| Features | Portable, Compact Mini Fridge, Skin Care, Cosmetics Storage, Beverage Storage, Food Storage, Quiet Technology, Energy Saving, Portable design |
| Unit Quantity | 3.9 lb |
| Number Of Sections | 1 |
| Finish | Matte |
| Number of Freezer Compartments | 0 |
| Item Width | Mini Fridge |
| Has Convertible Freezer | No |
| Pattern | Solid |
| Installation | Countertop |
| Color | Black |
| Door Orientation | Right |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | Less Than 10 in |
| Is Product Cordless | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Compact Fridge |
| Number of Drawers | 0 |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Bottle Capacity | 6-25 |
| Model | Mini Fridge |
| Additional Features | Portable |
| Shelf Type | Removable |
| Operating Sound Rating | 25 dB |
| Power | Less than 200 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Black 4L Portable Mini Fridge Compact Cooler for Cosmetics Beverages. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 60.95 USD. Black 4L Portable Mini Fridge. Crafted for those with discerning tastes, it combines elegant design with unparalleled functionality. Its compact nature ensures it fits beautifully in any space, while its efficient cooling system safeguards the quality of your treasures—be it your skincare products or your favorite beverages.