| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Item Height | 90*28*90cm/35.43*11*35.43 in |
| Item Length | 90*28*90cm/35.43*11*35.43 in |
| Item Width | 90*28*90cm/35.43*11*35.43 in |
| Type | Ladder Cube Storage Bookcase |
| Material | PVC Board |
| Color | Black |
| Number of Compartments | 6 |
| Each Compartment Height | 30cm/11.81in |
| Total Load-bearing Capacity | About 80kg/176.37 lbs |
Check the listing for details. Black 6-cube L-shaped Storage Bookcase Freestanding L-shaped Stepped Bookcase. Color: Black, Condition: New. Listed at 60.21 USD. Featuring a 6-cube stepped open design, this storage bookcase combines tiered aesthetics with practical functionality. It efficiently organises compact spaces while providing ample storage and display for your belongings.