| Base Color | Black |
|---|---|
| Clamping Diameter | 1" |
| Color/Finish | Black |
| Diameter - Thread Size | 1/2"-13 |
| Finish/Color | Black |
| Material | Billet Aluminum |
| Product Name | Riser |
| Pullback | 1-1/2" |
| Rise | 9-1/2" |
| Style | with Gauge Cut Out |
| Style_2 | With Gauge Cut Out |
| Top Sellers | Yes |
| Type | Pullback |
| Units | Kit |
| Width | 4-1/4" |
| Part Type | Handlebar Cables Levers Grips |
| Alt MPN 1 | 0602-1058 |
| Category 1 | Risers |
| Average Delivery Time | 2-3 Days |
| Package Weight | 3.9500 |
| Package Length | 13.31 |
| Package Width | 10.39 |
| Package Height | 2.73 |
| Freee Shipping (Lower 48) | Yes |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| UPC | 857386008737 |
| Brand | Thrashin Supply Company |
| Manufacturer Part Number | TSC-9500-1 |
Check the listing for details. Black - 9-1/2" Pullback Handlebar Riser with Gauge Cut-Out TSC-9500-1. Width: 4-1/4", Condition: New. Listed at 559.39 USD. Handlebar Riser. Fits all models with 3-1/2" center-to-center riser spacing. Work with any standard 1" handlebar. Top clamp with digital dash cut out is for '18+ FXBB/FXBR models; digital gauge not included.