| Assembly Required | Assembly Required |
|---|---|
| Bed Frame Material | Metal |
| Color Family | Black |
| Color/Finish | Black |
| Finish Family | Steel |
| Furniture Features | No Additional Features |
| Material | Metal |
| Returnable | 30-Day |
| Size | Adjustable Bedframe |
| Style | Traditional |
| Total Weight Capacity (lb) | 1000 lb |
| Manufacturer Warranty | 1 Year Limited Manufacturer Warranty |
| Platform Height (in) | 7.25 in |
| Product Depth (in) | 80 in |
| Product Height (in) | 1.5 in |
| Product Width (in) | 60 in |
| Country of Origin | China |
| UPC | 7445026256216 |
Check the listing for details. Black Adjustable Bedframe Headboard Footboard Hook on Bed Rails. Condition: New, Made in China. Listed at 129.61 USD.