| Brand | VTSYIQI |
|---|---|
| Repetitive error | ±0.01D |
| Size | 210*100*110mm |
| Model | H600A |
| UPC | 761228577490 |
| Range of density | D=0.00~5.0 |
| Working environment | 0~40℃ humdity≤ 85% |
| MPN | Black White Densitometer |
| Adapter | 8.4V--1000mA |
| Measure area | ф2mm(Optical aperture diameter) |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Weight | 1.5Kg |
Check the listing for details. Black and White Transmittance Densitometer Densometer NDT Instrument 0 to 5D. Condition: New. Listed at 805.00 USD. The stable optical signal is converted into electrical signal, and the signal is processed and sent to the processor. Finally, the density of the tested sample is displayed on the screen. 6∷ Adapter:8.4V--1000mA.