| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Part Type | Seat |
| Compatible Bike Type | Mountain Bike |
| Seat Style | Comfort |
| Color | Black, Grey |
| Material | Plastic, Polyethylene Foam, PU, High-carbon Steel |
| Set Includes | Saddle |
| Department | Unisex Adults |
| Item Length | 11.5in |
| Item Height | 13.8in |
| Item Width | 9.5in |
| Item Weight | 2.59kg |
Check the listing for details. Black Backrest Saddle Bikes Bicycle Tricycle Cruiser Saddle Seat with Backrest. Color: Black, Grey, Condition: New. Listed at 40.57 USD. Refuse to strain to enjoy the softness! Let our bike saddle with a backrest bring your ride like soaring clouds of soft feeling! Saddle Size: 24.13 29.21cm/ 9.5 11.5in. It is suitable for all kinds of bicycles, tricycles, lithium-ion bicycles, lithium-ion tricycles, etc.