| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Shape | Rectangle |
| Size | standard |
| Color | natural |
| Material | cedar |
| MPN | Does Not Apply |
| Item Depth | 10 in |
| Mounting | Hanging |
| Brand | Gregg's |
| Type | Bird House |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 26 in |
| Model | Black-belied whistling duck nest box |
| Ventilation Holes | Yes |
| Features | cedar nesting chips included |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 10 in |
| Item Weight | 10 lb |
Check the listing for details. Black-belied whistling duck nest box. Color: natural, Condition: New. Listed at 135.00 USD. Black-belied whistling duck nest box * High Quality Michigan made 100% cedar * Hinged Full door design for easy clean out. * Cedar planking. * Drainage slots, landing perch. * Beveled and contoured entrance hole. * Assembled with waterproof Tite Bond glue. Box dimensions: Nesting box size: 12" W X 12" D X 25" H Entrance hole: beveled and contoured. I pride myself on building the high-quality nest boxes, over 20,00 sold. I appreciate your business, thank you for looking. Gregg Built in Burt, Michigan