| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Stecksstore |
| Model | 2053-13 |
| Type | Roller Buckle |
| Material | Metal |
| MPN | 2053-13 |
| Shape | Square/Rectangle |
| Size | 1 " |
| Strap Size | 1" (1.6 cm) |
| Outside Length | 1-3/8" (3.5 cm) |
| Outside Width | 1-3/8" (3.5 cm) |
Check the listing for details. Black Buckle Roller Bar Square 1" 2053-13. Condition: New. Listed at 2.09 USD. This buckle will work with any belt or strap 1" or smaller. It is finished in black and has industrial all purpose feel.Dimensions:Strap Size 1" (1.6 cm)Outside Length 1-3/8" (3.5 cm)Outside Width 1-3/8" (3.5 cm)