| Additional Parts Required | No |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Color | Black |
| Features | Rust Resistant |
| Finish | Powder Coated |
| Fixing Type | Screw |
| Fixings Supplied | No |
| Item Height | 110.0 cm |
| Item Weight | 9.2 kg |
| Item Width | 11.5 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Number in Pack | 3 |
| Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Top Shape | Flat |
| Type | cable rail kits for decks |
Check the listing for details. Black Complete Cable Railing Kit 42'' Cable Railing System for Decks w/ Handrail. Color: Black, Condition: New. Listed at 154.88 USD. Keep Your Handrail Lighting: Maintain gloss effortlessly with included gloves. Wipe with a soft cloth to prevent fingerprints and keep your handrail looking pristine. Product size: Handrail length 1.40m/55.