| Color | black |
|---|---|
| Plug Type | US Plug |
| Charging time | 2 hours |
| Battery life | 6 hours |
| Occasion | Professional Stage & DJ |
| Power Source | DC |
| Nominal Voltage | 90-240V |
| Material | cold plate shell |
| Item Type | Stage Lighting Effect |
| Colour | black |
| High-concerned chemical | None |
| Brand | Unbranded |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Method | self-contained |
| Type | Stage Lighting Effect |
| TYPE-C plug | 5V-2A |
| Capacity | 2600mAh |
| Voltage | 90-240V 50-60HZ |
| Style | Mini |
| Power input | 90-240V 50-60HZ |
| Rated power | 10W |
| Luminous Flux | <60 |
Check the listing for details. Black Console DMX Control Channel Light Controller for Live Concerts DJ Disco. Color: black, Condition: New. Listed at 80.28 USD. In the idle state, press and hold the CHASE button to enter programming mode. Push the fader to set the single-step scene effect, similar to the manual mode operation. Press UP to save and move to the next step edit.