| Materials sourced from | India |
|---|---|
| Coating/Finish | Smooth |
| Shape | Rectangle |
| Number of Pieces | 21 |
| Size | 20mm |
| Hole Size | 1-1.5mm |
| Color | Black |
| Material | Stone |
| Stone | Coppernite |
| Brand | Unbranded |
| Type | Beads |
| Stone Type | Coppernite |
| Bead Size | 20mm |
| Country of Origin | India |
Check the listing for details. Black Coppernite 20x15mm Rectangle Beads 16" Strand Indian Nuummite. Color: Black, Condition: New with tags, Made in India. Listed at 18.00 USD. Size: 20x15mm. Shape: Rectangle. Quantity: 1 - 16" strand.