| Shape | Cylinder |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Ceramic |
| MPN | CYL0004BK |
| Item Length | 3.75 in |
| Additional Parts Required | No |
| Glassmaking Technique | Hand Blown |
| California Prop 65 Warning | Warning: This product contains chemical know to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information: www.P65Warnings.ca.gov. |
| Brand | WGV |
| Type | Flower Vase |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Damp Cloth, Hand Wash Only |
| Item Height | 4 in |
| Style | Modern |
| Theme | Floral & Garden, Flowers, Holiday |
| Features | Decorative, Smooth |
| Unit Quantity | 24 |
| Room | Any Room |
| Item Width | 3.75 in |
| Item Weight | 1.14 lb |
Check the listing for details. Black Cylinder Ceramic 4x4"H | Floral Container | Wholesale, 24 Pcs. Color: Black, Condition: New. Listed at 104.95 USD. Our ceramic vessels are beautiful handmade pieces crafted by seasoned ceramists. This ceramic vase works beautifully as a floral container, a display for knick-knacks, a container for shells, or a vessel for a candle.