| Open Door Width | Less Than 20 in |
|---|---|
| Door Style | Single Door |
| Size | 1.7 Cu.Ft. |
| MPN | BCRK17B |
| Energy Consumption per Year | 200-300 kWh |
| Number of Shelves | 2 |
| Unit Type | ft |
| Capacity | 1-5 ft³ |
| Item Height | 19.7 |
| Number of Doors | 1 |
| Features | Frost Free |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Gloss |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
| Item Width | Less Than 10 in |
| Ice Maker Location | Above Refrigerator |
| Installation | Freestanding |
| EC Range | A+++ - G |
| Color | Black |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | compact-refrigerators |
| Number of Drawers | 1 |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Bottle Capacity | 6-25 |
| Model | BCRK17B |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Power | Less than 200 W |
Check the listing for details. BLACK+DECKER 1.7 Cu. Ft. Compact Refrigerator, ENERGY STAR Certified, Single Doo. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 150.00 USD. BLACK+DECKER 1.7 Cu. Ft. Compact Refrigerator, ENERGY STAR Certified, Single Doo