| Brand | BLACK+DECKER |
|---|---|
| Type | Handheld |
| Color | Black |
| Voltage | 20 V |
| Model | BDH2000PL |
| MPN | BDH2000PL |
| Features | Compact, Portable, Travel Ready |
| Bagged/Bagless | Bagless |
| Cord Type | Cordless |
| Power | 750W |
| Item Weight | Less Than 10 lb |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. 🔌 BLACK+DECKER 20V Max Pivot Handheld Cordless Vacuum (BDH2000PL) – Charger. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 15.99 USD. For BDH2000PL Pivot Vac 20V Max lithium-ion compatible.