| UPC | 0885911477765 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 4 |
| Color | Black, Orange |
| MPN | BD4KITCDCRL |
| Item Length | 8 in |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Item Height | 17 in |
| Voltage | 20V |
| Item Width | 10 in |
| Item Weight | 14 Pounds |
Check the listing for details. BLACK+DECKER 20V MAX* Power Tool Combo Kit, 4-Tool -BD4KITCDCRL. Color: Black, Orange, Condition: New. Listed at 149.99 USD. The BLACK+DECKER 4-tool kit provides value to weekend warriors, experienced craftsman and DIYers alike. Experience the convenience of cordless with the 20V MAX Lithium Ion Drill/Driver, Circular Saw, MOUSE®; detail sander and light plus, two 20V MAX Lithium Ion batteries to power your tools.