| Shape | Square |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| MPN | G48TD |
| Material | Chrome |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | Standard Waffle Maker |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 4 |
| Item Height | 4 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | G48TD |
| Features | Grill, Indicator Light, Non-Stick |
| Cable Length | 62.5 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Base, 2 Reversible Grids |
| Power | 900 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Black & Decker 3 in 1 Waffle Baker Maker Grill G48TD Tested. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 48.87 USD. Used, tested