| Appliance Capabilities | Citrus |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| MPN | CJ625 |
| Material | Plastic |
| Appliance Uses | Juice |
| Item Depth | 10 in |
| Number of Speeds | 1 |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | Citrus Press/Juicer automatic |
| Capacity | 32 oz |
| Voltage | 120 V |
| Model | Juicer |
| Cable Length | 60 in |
| Components Included | Citrus Press |
| Finish | Glossy |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Black & Decker 32oz Citrus Juicer 30watts Very Powerful Motor. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 21.00 USD. Dishwasher safe parts adjustable pulp control has a storage cover as well as pressure activated start in base chord storage easy to read. Measurements number one brand in citrus juicers ,juice just about anything.