| Country of Origin | China |
|---|---|
| Head Material | microfiber duster |
| Color | Black |
| Material | Microfiber |
| MPN | BD0210-BLKGRY-MSL |
| Item Length | 28 in |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | microfiber duster |
| Capacity | 105 Washes |
| Item Height | 4 in |
| Number in Pack | 5 Pieces |
| Unit Quantity | 1 |
| Handle Material | Extendable |
| Item Weight | 2 lbs |
| Item Width | 4 in |
| UPC | 840147834669 |
Check the listing for details. Black & Decker 5PC Microfiber Duster Set with Extendable Pole Cleaner. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 7.00 USD. The set's microfiber material ensures easy maintenance, capable of withstanding 105 washes for repeated use.