| Brand | BLACK+DECKER |
|---|---|
| Type | Vacuum Sealer |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 3 in |
| Color | Black |
| Sealing Mode | Seal-Only |
| Model | BLACK+DECKER BD3481 |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Item Width | Less Than 6 in |
Check the listing for details. BLACK+DECKER BD3481 Deluxe Vacuum Sealer. Color: Black, Condition: Used. Listed at 39.99 USD. plugged in and lights up and works.