| Type | Filter Coffee Machine |
|---|---|
| Number of Cups | 1 |
| Manufacturer Warranty | none |
| Custom Bundle | No |
| Model | DCM17 |
| Type of Coffee Made | reg coffee |
| UPC | 0050875504851 |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Gray |
| Brewing Time | 2 min |
| MPN | DCM17 |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 7 in |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Item Height | 9 in |
| Voltage | 220 V |
| Features | Travel |
| Finish | Matte |
| Power | 800 W |
| Item Weight | 3 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Black & Decker Brew ‘N Go Coffee Maker NEW IN BOX DCM17. Color: Gray, Condition: New. Listed at 54.99 USD. The Black & Decker Brew ‘N Go Coffee Maker is a single cup filter coffee machine that uses ground coffee for brewing. With a power source of electricity and a power output of 800W, this coffee maker can brew a cup of regular coffee in just 2 minutes.