| Appliance Capabilities | Blend, Citrus, Vegetables |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| UPC | 050875818392 |
| Item Length | 5.000 |
| Capacity | 32 oz |
| Item Height | 9.5" |
| Voltage | 120 V |
| Manufacturer | APPLICA CONSUMER PRODUCTS |
| Features | Automatic, Cord Storage, Easy Clean, Multipurpose, Pulp Container |
| Components Included | Citrus Press |
| Number of Items | 4 |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 8 in |
| Color | White |
| Manufacturer Part Number | CJ650W |
| Material | Plastic |
| Appliance Uses | Juice |
| Titles | Black and Decker CJ650W White 32 oz. |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | Citrus Press/Juicer automatic |
| Model | CJ650W |
| Country of Origin | Unknown |
| Power | 650 W |
| Item Weight | 1.750 |
| Number of Settings/Programs | automatic |
Check the listing for details. Black & Decker Citrus Juicer CJ650 Press Automatic 32oz White Works Great. Color: White, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 17.29 USD. Black & Decker Citrus Juicer CJ650 Press Automatic 32oz White Works Great. Only used a few times. Message with any questions and thanks for looking.