| Number of Cups | 10 |
|---|---|
| Water Tank Capacity | 10 cups |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| MPN | DCM90 |
| Control Panel | Analog |
| Capacity | 10 cups |
| Item Height | 12 in. |
| Voltage | 120 v |
| Type of Coffee Made | brew |
| Features | Easy to Clean, Removable Filter Basket, Water Level Indicator, Water Tank |
| Cable Length | 21 in |
| Finish | Matte |
| Components Included | Bowl, Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Item Width | 7 in. |
| Color | Black |
| Brewing Time | 5 min |
| Material | Glass |
| Item Depth | 5 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | Coffee Maker |
| Model | DCM90 |
| Country of Origin | United States |
| Power | 1000 W |
| Item Weight | 5lbs |
Check the listing for details. Black & Decker DCM90 Coffeematic Coffee Maker Replacement 10 Cup Carafe D-79. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 28.99 USD.