| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Vietnam |
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2266827 |
| MPN | BH-4752-2266827 |
| Color | Brown |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 65" |
| Item Length | 5" |
| Category | Headboards |
Check the listing for details. Bowery Hill Contemporary Engineered Wood Queen Panel Headboard in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 129.77 USD. At the intersection of classic cool and chic sophistication you’ll find the Bowery Hill queen panel headboard. The rich brown finish over replicated walnut wood grain offers an authentic touch that plays well any way you style it. Minimal yet elegant in its design, this headboard keeps your home decor grounded while elevating your modern style.Features : Material: Engineered woodFinish: Mocha brownHeadboard onlyBrown finish over replicated walnut wood grainHardware not included0.25" bolts are needed to attach headboard to your existing metal bed frameSpecifications : Product Dimensions : 35.71"H x 64.72"W x 5.04"DProduct Weight : 46 lbs