| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1456955 |
| MPN | BH-4752-1456955 |
| Color | White |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 54" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Bowery Hill Contemporary Queen/Full Panel Headboard in Whitewash |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Contemporary Queen/Full Panel Headboard in Whitewash |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508420342 |
Check the listing for details. Bowery Hill Contemporary Queen/Full Panel Headboard in Whitewash. Color: White, Condition: New. Listed at 217.65 USD. Introduce a touch of coastal style with the Bowery Hill Queen/Full Panel Headboard in Whitewash. Crafted from durable engineered wood, it showcases faux plank detailing for a rustic appeal. Product Weight : 67 lbs.